POPIS
PowerPoint je známy prezentačný softvér, ale nie všetci prezentujúci naplno využívajú jeho možnosti vo vzdelávaní. Tento kurz odhaľuje možnosti PowerPointu pri tvorbe takzvaných nelineárnych prezentácií. Snímky takejto prezentácie nenasledujú jedna za druhou, ako býva bežné, ale je možné medzi nimi prechádzať nelineárne podľa stanovenej osnovy alebo plánu. Výučba je realizovaná hravou formou – tvorbou obytného priestoru, ktorého jednotlivé miestnosti tvoria snímky prezentácie, pričom medzi nimi je možné prechádzať nelineárne – cez náhľady alebo iné do prezentácie vložené komponenty.
Popri hlavnej téme sa v kurze dozviete aj to, ako sa dajú vyhľadávať voľne dostupné obrázky, ako inak sa dá použiť tabuľkový kalkulátor Excel (to znamená nie na výpočty), aké klávesové skratky sa dajú využiť pri používaní Excelu a PowerPointu, ako sa dá manipulovať s objektmi v PowerPointe a podobne.
LEKTOR
Mgr. Ing. Roman Horváth, PhD.
Vyštudoval aplikovanú informatiku a automatizáciu v priemysle na Materiálovotechnologickej fakulte so sídlom v Trnave Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a neskôr učiteľstvo akademických predmetov programu informatika na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Doktorandské štúdium ukončil v študijnom odbore teória vyučovania informatiky na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. V súčasnosti pôsobí na Pedagogickej fakulte TU v Trnave ako odborný asistent v odbore informatika. Je autorom viacerých publikácií, skrípt a učebníc z oblasti informatiky.
OBSAH VZDELÁVACIEHO PROGRAMU
Vzdelávací program obsahuje vzdelávacie videonahrávky, ktoré sú doplnené ich čiastočným prepisom a komentármi. Na overenie zvládnutia programu sú za vybranými pasážami zaradené priebežné dištančné úlohy.
ROZSAH VZDELÁVACIEHO PROGRAMU
50 hodín
PRE KOHO JE PROGRAM URČENÝ
Vzdelávací program je určený pre pedagogických a odborných zamestnancov na všetkých stupňoch vzdelávania.
PODMIENKY ABSOLVOVANIA PROGRAMU
Vzdelávací program prebieha dištančnou formou. Na jeho úspešné ukončenie je potrebné vypracovať a odovzdať sériu priebežných dištančných úloh a záverečnú dištančnú úlohu. Tieto graduálne tvoria záverečný projekt, z ktorého treba získať najmenej 80 % bodov. Nakoniec je potrebné absolvovať záverečnú prezentáciu svojho projektu, ktorú frekventant prezentuje pred odbornou komisiou.
Za úspešné absolvovanie inovačného vzdelávania v rozsahu najmenej 50 hodín v súlade s plánom profesijného rozvoja školy patrí zamestnancovi príplatok za profesijný rozvoj vo výške 3 % tarifného platu.
150,00 €
Inovačné vzdelávanie